2023-06-24

9 żywiołów tradycji już od 10 lipca w Małopolsce

Już 10 lipca 2023 roku rozpoczną się dziewiąte Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia będzie: Dziewięć żywiołów tracyci. Zobaczcie co nas czeka!

Dziewiąta edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem odbędzie się w tym roku pod hasłem „9 żywiołów tradycji” i odwoływać się będzie do najważniejszych elementów żywej tradycji z 9 rożnych części świata. W ten sposób będziemy doświadczać m.in. żywiołów: tańca, muzyki, śpiewu, rękodzieła, zielarstwa, kulinariów, legend i podań ludowych, czy rzemiosła artystycznego. Dzięki różnorodności każdy z tych żywiołów wypełni barwną i wesołą przestrzeń trzech festiwalowych scen w Myślenicach, Miechowie i Krakowie (Galeria Krakowska).
Twórcze żywioły tradycji będą okazją do odkrywania zakorzenionych w nas pragnień, marzeń i przezywania ich we wspólnej festiwalowej atmosferze. 10 magicznych dni wypełnionych folklorem z Meksyku, Panamy, Peru, Estoni czy Korei będzie czasem by odkryć swój własny żywioł tradycji.

© 2020 festival.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń